Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

U Kneževu dvoru svečano otvorena izložba ‘Dubrovnik i UNESCO’

U ‘Godini UNESCO-ove svjetske baštine’ u Kneževu dvoru otvorena je središnja izložba ‘Dubrovnik i UNESCO’. Na izložbi, koju su organizirali Dubrovački muzeji i Državni arhiv u Dubrovniku, javnosti je predstavljena vrijedna arhivska građa iz razdoblja Dubrovačke Republike koja je upisana krajem 2023. na UNESCO-ovu listu ‘Sjećanje svijeta’ te predmeti iz bogatog fundusa Dubrovačkih muzeja.

Izložbu je svečano otvorila ministrica kulture i medija Nina Obuljen Koržinek, a u ime Dubrovačko-neretvanske županije otvorenju su nazočile pročelnice Žaklina Marević i Jelena Dadić Račić.

Okupljenima su se prigodnim govorima obratili i ravnateljica Dubrovačkih muzeja Ivona Michl, ravnateljica Državnog arhiva u Dubrovniku Nikolina Pozniak te gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković.