Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Održana tradicionalna manifestacija Blago Neretve i Primorja

U organizaciji Udruge branitelja Grada Ploča,u Domu kulture u Pločama, sinoć je održana tradicionalna manifestacija „Blago Neretve i Primorja“. Kroz pjesmu, ples, specijalitete, u vedrom ozračju predstavljeno je pravo blago našeg naroda od Neretve, Primorja, Šibenika, Drniša, Baranje, Vukovara, Osijeka, Stona, Dubrovnika  i Koprivnice, pa do susjedne Bosne i Hercegovine.
Pločanski župnik don Ante Bitunjac, uz prigodni blagoslov otvorio je manifestaciju.
Manifestaciji je u ime Dubrovačko-neretvanske županije nazočila pročelnica Žaklina Marević.
U glazbenom dijelu programa nastupili su:
Ženska klapa Viole Drvenik, HKUD Blaćani Biograci, Klapa Stina Ploče, Neretvanke – Ženska pjevačka skupina KUD-a Ploče, Irena Prskalo, KUD Župa Bagalović, Nada Milardović, Ženski zbog Gradac, Dalibor Žderić i Zdenko Damjanović.
U kulinarskomdijelu programa nastupilo je 30 izlagača: Udruga branitelja Grada Ploča, Vita Ploče, Mjesni odbor Stablina, Udruga Prvi ročnik Hrvatske vojske, Forum žena SDP-a Ploče, Zajednica žena Katarina Zrinski Ploče, Mjesni odbor Modro Oko-Banja, KUD Ploče, Udruženje obrtnika Ploče, Turistička zajednica Gradac, Restoran Fulin, Restoran Teta Olga, Katolička udruga MI Komin, Ekipa Uštipci Biograci, Udruga građana Družba Pivčeva kala, HVIDR-a Ploče, Udruga Štrada Podaca, Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića Ploče, Udruga Krnjeval Brist, Športska udruga Sveti Staš Staševica, Udruga branitelja Općine kula Norinska, Udruga branitelja Hrvatskih željeznica Ploče, Udruga žena Tovarnik, Baranjci, Branitelji Šibenik-Drniš, Klub 61 LAD PZO Koprivnica, Branitelji Neum, 4. Gardijska brigada, Ribarska noć Ploče i Udruga Milosavac.
Manifestaciji su, između ostalih, nazočili generali, branitelji, i drugi dragi gosti.