Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Predstavnici DNŽ na obilježavanju 34. obljetnice oslobođenja Rijeke dubrovačke i deblokade Dubrovnika

U okviru obilježavanja 34. obljetnice oslobođenja Rijeke dubrovačke i deblokade Dubrovnika, pročelnica UO za zdravstvo, obitelj i branitelje Đurđica Popović, pročelnik UO za zaštitu okoliša i komunalne poslove SIlvio Markota te županijski vijećnik Nikša Sentić položili su vijence i zapalili svijeće kod spomen obilježja na Osojniku, a potom i kod centralnog spomenika u Komolcu.

Počast poginulima u Domovinskom ratu odali su i predstavnici predstavnici Grada Dubrovnika na čelu s gradonačelnikom Matom Frankovićem, predstavnici gradskih kotara Komolac i Mokošica te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, uz Limenu glazbu Komolac te ispaljivanje plotuna dubrovačkih trombunjera.

Program obilježavanja obljetnice završio je služenjem svete mise zadušnice za poginule hrvatske branitelje u Domovinskom ratu u Novoj Mokošici u Župi Svete Obitelji.

Prisjećajući se svih koji su dali svoje živote za slobodu, jutros su položeni vijenci i zapaljene svijeće na mjestima pogibije, posljednjim počivalištima i kod spomen obilježja poginulima u Domovinskom ratu na području Rijeke dubrovačke.