Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Predsjednik Vlade Plenković obišao završene radove na rekonstrukciji i proširenju Lapadske obale

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković i potpredsjednik Vlade i ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić obišli su danas završene radove na projektu rekonstrukcije i proširenja Lapadske obale.

U obilasku radova, uz domaćina, gradonačelnika Dubrovnika Mata Frankovića, bili su i župan Nikola Dobroslavić, zamjenik župana Joško Cebalo, predsjednica Županijske skupštine Terezina Orlić te pročelnica Žaklina Marević.

Rekonstrukcija i proširenje Lapadske obale kapitalna je investicija od iznimnog značaja za Grad Dubrovnik i najveće ulaganje u prometnu infrastrukturu užeg centra grada u posljednjih pedesetak godina.

RIječ je o projektu vrijednom 9,3 milijuna eura, financiranom europskim sredstvima iz Operativnog programa „Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020.“, te sredstvima državnog proračuna.