Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Potpisan 1,6 milijuna eura vrijedan ugovor o izgradnji obilaznice Mravince

Ravnatelj Županijske uprave za ceste Ivo Kaštelan i direktor Dubrovnik cesta Roberto Krile potpisali su danas u palači Ranjina u Dubrovniku ugovor o izvođenju radova na obilaznici naselja Mravinca vrijedan više od 1,6 milijuna eura. Potpisivanju su nazočili i župan Nikola Dobroslavić, zamjenik Joško Cebalo te načelnik Općine Dubrovačko primorje Nikola Knežić.
”Riječ je o obilaznici naselja Mravinca, odnosno kompletno novoj trasi dužine 1500 metara. Vrijednost radova je više od 1,6 milijuna eura koje u potpunosti financira ŽUC, a prethodno smo uložili i 250 tisuća eura u potrebni otkup zemljišta. Postojeća cesta kroz naselje Mravinca je neadekvatna za prometovanje vozila zbog prolaza kroz središte naselja i ima samo jedan kolnički trak. Nova cesta će ići ispod naselja u prvoj fazi do lokaliteta Miholj krst, a u drugoj dalje do Čepikuća. Rok za izvođenje radova je 18 mjeseci”, rekao je ovom prilikom ravnatelj ŽUC-a Ivo Kaštelan.