Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i žrtvu Vukovara

U organizaciji Upravnog  odjela  za  zdravstvo, obitelj i branitelje Dubrovačko-neretvanske županije tradicionalno će se upriličiti  paljenje svijeća, u petak, 17. studenoga,  ispred crkve svetoga Vlaha i uzduž Vukovarske ulice povodom obilježavanja Dana  sjećanja na  žrtve Domovinskog rata i žrtvu Vukovara.

U  spomen na sve poginule hrvatske branitelje iz Domovinskog rata i sudionike  obrane Vukovara, grada – simbola hrvatske slobode, svijeće će zapaliti učenici dubrovačkih osnovnih i srednjih škola i njihovi profesori u vremenu između 17:30 i 18:15 sati.   Svijeće je izradila udruga osoba s invaliditetom „Prijatelj“ iz Metkovića. Na ovaj način, Dubrovačko-neretvanska županija,pomažući napore potrebitih skupina potiče mlade naraštaje u očuvanju vrijednosti Domovinskog rata.