Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Župan Dobroslavić svečano otvorio 39. smotru folklora ‘Na Neretvu misečina pala’

Na Trgu kralja Tomislava u Metkoviću svečano je otvorena 39. smotra folklora ‘Na Neretvu misečina pala’.

Program otvaranja svojim nastupima uveličale su sve skupine KUD-a Metković, Viteško društvo Kumpanjija Blato, KUD Marko Marojica iz Župe Dubrovačke, FD Kumpanija Vela Luka te KUD Šokadija iz Starih Mikanovaca.

Okupljenima su se na otvaranju prigodnim govorima obratili predsjednik KUD-a Metković Mato Obrvan, zamjenik gradonačelnika Metkovića Robert Doko te župan Nikola Dobroslavić koji je smotru i službeno otvorio.

Ovogodišnja Smotra folklora jadranske Hrvatske ‘Na Neretvu misečina pala’ okuplja 1500 sudionika i 57 folklornih skupina. Program traje od 16. do 19. svibnja.