Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Župan Dobroslavić sa suradnicima u Vukovaru na obilježavanju Dana sjećanja

Izaslanstvo Dubrovačko-neretvanske županije na čelu sa županom Nikolom Dobroslavićem sudjelovalo je u Vukovaru na obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata.

Večer uoči Dana sjećanja, 17. studenog, u dvorištu Nacionalne memorijalne bolnice „Dr. Juraj Njavro“ Vukovar uz molitvu i paljenje svijeća odana je počast svim žrtvama koje su odvedene iz bolnice.

U Koloni sjećanja, koju su predvodili hrvatski branitelji zajedno s obiteljima stradalih i nestalih žrtava, sudjelovali su i visoki državni dužnosnici, na čelu s predsjednicima države, Hrvatskog sabora  i Vlade RH, saborskim zastupnicima, ministrima i  drugim državnim dužnosnicima. Na Memorijalnom groblju položeni su vijenci i zapaljene svijeće, a misu za žrtve u Domovinskom ratu u Vukovaru je predvodio Apostolski nuncij u Hrvatskoj Giorgio Lingua.