Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Župan čestitao 74. rođendan Hrvatskoj gorskoj službi spašavanja

Župan Nikola Dobroslavić uputio je čestitku povodom 74. obljetnice djelovanja Hrvatske gorske službe spašavanja.

‘Na današnji je dan 1950. godine je, u sklopu Hrvatskog planinarskog saveza, osnovana Komisija gorske službe spašavanja koja od 2003. godine djeluje pod nazivom Hrvatska gorska služba spašavanja. Na području Dubrovačko-neretvanske županije djeluju dvije stanice HGSS-a – u Dubrovniku i Orebiću kojima ovom prigodom čestitam na predanom i volonterskom radu. HGSS je danas jedna od temeljnih operativnih snaga civilne zaštite čiji pripadnici sudjeluju u svim značajim akcijama spašavanja na nepristupačnim terenima diljem zemlje, a često nesebično znanje i sposobnosti dijele i u akcijama spašavanja diljem svijeta. U Dubrovačko-neretvanskoj županiji, putem Stožera civilne zaštite, zajednički radimo na ustroju, modernizaciji i opremanju obaju stanica koristeći prvenstveno raspoložive mogućnosti sufinanciranja iz različitih europskih fondova. Na tome ćemo zajednički raditi i dalje shvaćajući da je dobra priprema i opremljenost svih operativnih snaga izarzito važna u slučaju rizika kojima je izložena naša Dubrovačko-neretvanska županija. Želeći vam još puno uspješnih godina, svim pripadnicima HGSS-a još jednom želim sretan 74. rođendan, očuvanje volonterskog duha i što manje intervencija u predstojećem razdoblju’, stoji u čestitki župana Nikole Dobroslavića.

Inače, HGSS Dubrovnik osnovan je 2005., a HGSS Orebić 2008. godine