Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

U osnovnim školama diljem Dubrovačko-neretvanske županije obilježen šesti Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka

U osnovnim školama, kojima je osnivač Dubrovačko-neretvanska županija, već tradicionalno, šestu godinu zaredom, obilježen je Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka.  

Riječ je o Programu koji se provodi 7. prosinca povodom obilježavanja Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara i to na području cijele Republike Hrvatske u svim prvim razredima osnovnih škola u organizaciji Ministarstva poljoprivrede, Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, Hrvatskog pčelarskog saveza te Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu.

Tako je 711 prvašić u osnovnim školama kojima je osnivač Dubrovačko-neretvanska županija dobio staklenku meda s oznakom Med hrvatskih pčelinjaka i prigodnu slikovnicu edukativnog karaktera o pčelarstvu prilagođenu njihovoj dobi. Cilj Programa je educiranje djece o važnosti uključivanja meda u prehranu te shvaćanju važnosti pčela i pčelarstva za sveukupnu prirodu i bio raznolikost, a ujedno je i promocija lokalnih proizvođača meda.