Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

U Dubrovniku održana Konferencija o prostornom planiranju morskog područja Republike Hrvatske

U organizaciji Zavoda za prostorno uređenje Dubrovačko-neretvanske županije i Zavoda za prostorni razvoj Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine u Dubrovniku je održana Konferencija o prostornom planiranju morskog područja Republike Hrvatske.

Cilj ovog događanja bio je okupiti ključne dionike u procesu prostornog planiranja morskog područja u Republike Hrvatske, a kroz niz predavanja i panel diskusiju razmotrene su pojedine teme iz Direktive o uspostavi okvira za prostorno planiranje morskog područja Europskog parlamenta i Vijeća (MSP direktiva). Predavanja su održali domaći i strani stručnjaci iz redova međuresorne radne skupine za provedbu MSP direktive, državnih i znanstvenih institucija, nadležnih tijela za MSP iz Italije, Crne Gore i Njemačke te iz EU MSP platforme.

Okupljene su danas pozdravili ravnateljica Zavoda za prostorno uređenje DNŽ Marina Oreb, ravnatelj Zavoda za prostorni razvoj Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Bojan Linardić, župan Dubrovačko-neretvanske županije Nikola Dobroslavić, izvršna direktorica EMSA-e Maja Markovčić Kostelac te potpredsjednik Vlade i ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić koji je konferenciju svečano i otvorio.