Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Predstavnici hrvatskog naroda u Crnoj Gori na prijemu u palači Ranjina

Župan Nikola Dobroslavić i pročelnica Žaklina Marević primili su danas zastupnika u Skupštini Crne Gore i predsjednika Hrvatske građanske inicijative Adrijana Vuksanovića, generalnu konzulicu Republike Hrvatske u Kotoru Jasminku Lončarević i predsjednika Hrvatskog nacionalnog vijeća Crne Gore Zvonimira Dekovića.

Na sastanku je bilo riječi o položaju i izazovima hrvatske nacionalne zajednice u Crnoj Gori, suradnji Republike Hrvatske sa zajednicom, kao i putu Crne Gore prema Europskoj uniji.

‘Čuvajući našu autohtonu zajednicu u Boki kotorskoj i Crnoj Gori općenito, činite veliki i važan posao. Hrvati su snažni zagovornici crnogorskog puta prema Europskoj uniji i vjerujem da osjećate snažnu potporu hrvatske Vlade na svom putu’, rekao je župan Dobroslavić ističući bezrezervnu podršku hrvatskoj zajednici u Crnoj Gori.