Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

POVODOM MEĐUNARODNOG DANA ŽENA Održano predavanje ‘Žene i obrazovanje – nekad i sad’

Upravni odjel za zdravstvo, obitelj i branitelje Dubrovačko-neretvanske županije i Povjerenstvo za ravnopravnost spolova Dubrovačko-neretvanske županije, u suradnji sa Sveučilištem u Dubrovniku i Udrugom poslovnih žena Krug Dubrovnik, obilježili su Međunarodni dan žena predavanjem Žene i obrazovanje – nekad i sad koje su održale prof. dr. sc. Ivona Vrdoljak Raguž i dr.sc. Darija Vučijević.

U predavanju su istaknute važne činjenice u obrazovanju žena kroz povijest te je predstavljena usporedba zastupljenosti žena u obrazovanju nekad i sad.

Uz pročelnicu Upravnog odjela za zdravstvo, obitelj i branitelje Đurđicu Popović, koja je pozdravila prisutne, na predavanjusu nazočile i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Jelena Dadić Račić, predsjednica Županijske skupštine Terezina Orlić, predstavnici osnovnih i srednjih škola, profesori i učenici te predstavnici ostalih županijskih institucija.