Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Potpredsjednik Vlade Bačić iz Dubrovnika: ‘Izdane su izmjene i dopune lokacijske dozvole za autocestu do Dubrovnika!’

Potpredsjednik Vlade i ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić objavio je u Dubrovniku kako je su izdane izmjene i dopune lokacijske dozvole za projekt autoceste do Dubrovnika, točnije dionicu do Dola do Osojnika.

‘Moje ministarstvo u srijedu je izdalo izmjenu i dopunu lokacijske dozvole, temeljem koje će hrvatske autoceste već idući tjedan raspisati javnu nabavu za izradu glavnog projekta i paralelno s time, kako da ne bi čekali izradu glavnog projekta, javnu nabavu za odabir izvođača radova. Time ćemo nastaviti izgradnju autoceste prema Dubrovniku, rekao je potpredsjednik Vlade Bačić.

Podsjetimo, Vlada Republike Hrvatske na svojoj sjednici, održanoj 14. rujna, donijela je Odluku o davanju državnog jamstva Hrvatskim autocestama za kreditno zaduženje kojim bi se financirala i izgradnja punog profila autoceste od Ploča do Dubrovnika. Prva faza ovog projekta odnosi se na dionicu od čvora Doli do Čvora Slano, a potom i do Osojnika.