Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Pročelnica Marević na tribini ‘Razgovarajmo o ovisnostima-kako spriječiti, a kako liječiti?’

U ispunjenoj dvorani Pastoralnoga centra Župe sv. Nikole biskupa u Metkoviću danas je održana javna tribina na temu ‘Razgovarajmo o ovisnostima – kako spriječiti, a kako liječiti?’.

Javnu tribinu organizirala je Zajednica Pape Ivana XXIII., a gosti predavači bili su doc. dr. sc. Toni Maglica, prim. dr. sc. Ivan Ćelić, izv. prof. prim. dr. sc. Tomislav Franić te dr. sc. Danijela Perić Krstulović. Moderatorica je bila mag. act. soc. Gordana Cavicchi. Na ovoj interaktivnoj javnoj tribini, publika i predavači su, između ostaloga, razgovarali o različitim oblicima ovisnosti, porastu broja istih, uzrocima ovisnosti, simptomima ovisnosti, posljedicama koje ovisnost ostavlja na život pojedinca, njegove obitelji i zajednice, prevenciji ovisnosti, prepoznavanju ovisnosti te liječenju ovisnosti.

Javna tribina održana je u sklopu projekta prevencije ovisnosti ‘#ČuvajMe’, a uz financijsku podršku Ministarstva zdravstva te Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Uz brojne građane, među kojima je bilo i mnoštvo mladih, tribini su prisustvovali županijska pročelnica za poslove Župana i Županijske skupštine Žana Marević, pročelnik Jedinstvenoga upravnoga odjela grada Metkovića Ivica Popović te direktor tvrtke Metković Razvoj Nikola Manenica.